Лента новостей

Про температуру світла

новости
Про температуру світла
15.04.2015

Температура світла - що це таке і чому важливо правильно підібрати тип світіння світильника. Ми постараємося коротко відповісти як це впливає на організм людини.

Про те як саме і чому температура світла впливає на організм людини докладно описано в багатосторінкових книгах. Тут же ми дамо вам короткий огляд та рекомендації щодо вибору типу світіння.

Температура світла, вона ж CCT (Correlated Color Temperature) вимірюється в Кельвіна і має шкалу від 800К (темно-червоне свічення) до 20 000К (синє світіння).

Як орієнтири виберемо класичну "лампочку Iліча", яку більшість з нас прекрасно пам'ятають, що має температуру кольору в діапазоні 1700-1900К і ртутну люмінесцентних ламп денного світла, температура якої 5500-6000К.

Орієнтовна класифікація більшості виробників
Звичайно, у більшості виробників свої стандарти колірних температур, але все ж вони коливаються в певних діапазонах.

  • Теплий білий світ (Warm white). діапазон 2700-3000К
  • Нейтральний білий (Natural white або Pure white). діапазон 4000-4500К
  • Холодний білий (Cold white). Діапазон 5500-6500К.

О температуре света

Як ми бачимо з малюнка температура кольору не завжди збігається з нашими очікуваннями так, наприклад, теплий білий світ в діапазоні 2700-3000К для деяких клієнтів не завжди здається "теплим", а ось світильник зі свіченням в 2300К дає той самий затишний, теплий, домашній відтінок.

Але проблема насправді не дуже велика, оскільки у більшості виробників чіпів можна замовити різний тип світіння з кроком в 100К. Тобто можна встановити і 2300К і 2400К або ж 5000К і 5100К. Така продукція робиться як правило під замовлення, але це не впливає на її вартість.

Чому це важливо
Вся справа в тому, що різна температура кольору (відтінки білого кольору) по різному впливає на організм людини. Точно так же, як червоний колір означає загрозу, небезпеку, зелений - колір заспокоєння, а синій - сигнальний колір.
Теплий білий колір. Найкращий для будинку, коли після трудового дня ви в цілому і ваші очі зокрема потребу в гарному відпочинку. Він не збуджує організм людини і як основне світло для будинку є найкращим, перевіреним рішенням. Сам по собі віддає жовтизною.

Нейтральний білий світ. Дуже часто його називають денним світлом - це світло бадьорить і налаштовує на гарний робочий настрій, саме з цієї причини його не рекомендують використовувати в будинках і квартирах у вечірній час. Він застосовується для освітлення офісів, магазинів і інших місць де необхідний якісний яскраве світло з гарною передачею кольору. За кольором нейтральне світло - літні сонячні промені опівдні.

О температуре света

Холодне біле світло. Світло, який дуже активно використовується в рекламних цілях при підсвічуванні рекламних конструкцій для того, щоб просвітити "оракал" і дати на його поверхні необхідні білий колір без відтінків. Найяскравіший з відтінків білого, але має виражений синюватий відтінок.

Деякі особливості світла у вечірній час
Відкинувши всі теоретичні моменти ми самі вирішили провести власне тестування одного і того ж світильника з різною колірною температурою (прожектора потужністю 30Вт) у вечірній час. Результати виявилися досить передбачуваними, проте ми хочемо виділити кілька цікавих моментів:

  • теплий білий світ - приблизно на 7-8% менше яскравий, ніж нейтральний і холодний, проте дуже м'який, що не дратівливий і не "ріже" око у вечірній час;
  • нейтральний білий за нашими спостереженнями виявився найякіснішим - світить досить яскраво і трохи бадьорить;
  • холодне світло виявився на ділі таким же як нейтральний, але в сторону прожектора виявилося практично неможливо дивитися - дуже сліпить очі.

Підводячи підсумок зазначимо, що в хорошому світлодіодному освітленні не може бути такого поняття як поганий світло, але можна говорити про якісність для тих чи інших цілей. Підбирайте світильники правильно і намагайтеся вибирати температуру світла грамотно, адже ви платите за це гроші і зобов'язані отримати кращий результат!

Підпишись на розсилку та отримай -10% на наступне замовлення Отримуйте акції та спеціальні пропозиції, розсилка 1-2 рази на місяць!